
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Dropout Voltage | 350 mV |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | 12 V |
| Output Type | Fixed |
| Quiescent Current | 22 mA |
| Max Input Voltage | 26 V |
| Load Regulation | 0.2 % |
| Line Regulation | 0.06 % |
Stock: 1274
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56083
Ext.Price$0.56083
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56083 | $0.56083 |
| 10 | $0.45014 | $4.50140 |
| 25 | $0.41056 | $10.26400 |
| 50 | $0.37446 | $18.72300 |
| 100 | $0.34154 | $34.15400 |
| 300 | $0.32473 | $97.41900 |
| 500 | $0.30875 | $154.37500 |
| 1000 | $0.29081 | $290.81000 |
